Basın Bültenlerimiz

LeventLIFE Basın Bülteni - 09.04.2015

Basın Bülteni                                                                                                                                                                           09.04.2015

EVLE İŞ ARASI 15 ADIM

İstanbul’da yaşayanların en büyük sıkıntısı evle iş yeri arasındaki uzak mesafeler ve yoğun trafik. İstanbul’un merkezi Levent’te yer alan LeventLIFE’ın yan yana yükselen iki kulesi bu soruna kökten çözüm sunuyor. LeventLIFE Office ve LeventLIFE Residence iş ve ev yaşamını yan yana ileri teknoloji ve konforla sunuyor

Dünyanın bütün büyük metropollerinde yaşanan evle iş yeri arasındaki uzun mesafe ve yoğun trafik sıkıntısı insanlara sadece stres ve yorgunluk yaşatmakla kalmıyor aynı zamanda yaşanacak zamandan da çalıyor. LeventLIFE metropol yaşantısındaki ‘verimsiz zaman’ problemine kaliteli yaşam ve yüksek teknolojiyle çözüm sunuyor.

Yolda harcanacak zamanı kendinize ve sevdiklerinize ayırın

İstanbul’un göbeği Levent Dereboyu Caddesi’nde yükselen LeventLIFE projesi, yolda geçirilecek zaman yerine, çalışanların ailelerine ve kendilerine daha fazla zaman ayırmasını sağlayacak bir yaşam imkanı sunuyor. BARAY tarafından gerçekleştirilen proje, Ofis ve Rezidans olarak yan yana iki kule şeklinde yükseliyor ve evle iş yeri arasındaki mesafeyi 15 adıma düşürüyor.

58 m2’den 232 m2’ye kadar farklı tercihlere hitap edecek 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve Penthouse konut seçenekleriyle LeventLIFE Residence; 7/24 güvenlik, resepsiyon, otopark, vale hizmeti, restoran, spor salonu, sauna ve buhar odası, teknik servis, kuru temizleme hizmeti gibi yaşam standardını yükselten bir konfor sunuyor. Residence’ın yürüyerek 15 adım mesafe yanında bulunan LeventLIFE Office’in ofis seçeneklerinde ise 86 metrekareden 340 metrekareye kadar net ofis alanları yer alıyor. 7/24 güvenlik, seminer odaları, toplantı salonları, sağlık odası, otopark ve vale hizmeti, kat bahçeleri, spor salonu, sauna ve buhar odası gibi çalışma hayatını kolaylaştıracak ve stressiz bir iş yaşamı sağlayacak donanıma sahip. Projenin öne çıkan özelliklerinden biri de İstanbul’un göbeğinde trafiksiz ve ulaşım açısından çok rahat bir yaşam sunması.

LeventLIFE Basın Bülteni - 20.04.2015

Basın Bülteni                                                                                                                                                                           20 Nisan 2015

PLAZA HASTALIĞINA KARŞI KAT BAHÇELERİ

Büyük plazalardan oluşan ve içerisinde uzun saatler çalışılan iş merkezleri çeşitli rahatsızlıklara neden olabiliyor. Akıllı bina şeklinde tasarlanan bu yapılar tüm ihtiyaçlara binadan çıkmaya gerek kalmadan cevap veriyor. Levent’te hayata geçirilen LeventLIFE Office projesi, plaza çalışanlarını düşünerek her katta yer alan kat bahçeleriyle konfor kadar sağlığı da önemsiyor.

Artan nüfus, gelişen teknoloji ve hızlı tüketim hayatın her alanında bizleri etkiliyor. İş hayatımızı da etkileyen bu yoğunluk ve hız, çalışma koşullarımızı da şekillendiriyor. Tüm ihtiyaçlara cevap veren akıllı binalar içlerinde çalışanlara en son teknolojiyle birlikte konforu sunarken modern ‘Plaza hastalıkları’ denilen çeşitli sıkıntıların da yaşanmasına neden oluyor.

LeventLIFE Office ‘kat bahçeleri’ ile sağlıklı ve stressiz iş yaşamı alanında bir adım önde

İstanbul Levent’te yükselen LeventLIFE Office projesinde 1000 m2 ve 107 m2 arasında değişen ofis alternatifleri sunuluyor. LeventLIFE Office projesi 24 kattan oluşuyor ve her katında açılır pencereler bulunuyor. Her katındaki açılır pencerelerin yanında şehrin merkezinde, bina içinde sunduğu ‘Kat Bahçeleri’yle plaza yaşamında sağlıklı ve stresten uzaklaşılabilecek alanlar sunuyor. 24 katlı LeventLIFE Office’te katlarda bulunan tamamiyle ‘açık alan/ balkon’ sınıfına sokulabilecek kat bahçeleri 23 m2’den oluşuyor ve içerisinde doğal bitkilerle açık oturma alanları yer alıyor.

Yüksek teknolojiyle birlikte sunduğu havalandırma sistemleri, 7/24 güvenlik, spor salonları, yüzme havuzu, oyun odaları, tıbbi yardım sağlık odası, seminer ve toplantı salonları, sauna, buhar ve masaj odaları ile yoğun çalışma hayatında stresten uzaklaşmayı sağlayan LeventLIFE Office kat bahçeleri ile de plaza sınıfına büyük bir yenilik getiriyor.

Uzun saatler boyunca bilgisayar başında oturmak, açık hava alanları ve açılabilen camları olmayan binalarda çalışmak; göz kuruluğu ve nezlesi, geniz kaşıntısı, öksürme, kol ve diz ağrıları gibi rahatsızlıklara neden oluyor. İş hayatındaki yoğun stres ise ruh halinde ani yükseliş ve düşüş, pasif-agresif kişilik bozuklukları gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Yeterince havalandırılamayan ofisler, balkonsuz ve açık alansız binalar, düzenli olarak bakımları yapılmayan ve eski teknoloji havalandırma sistemleri mikro organizmaların solunan havada dolaşmasına ve bulaşıcı hastalıklara zemin sağlıyor.

Uzmanlar bu gibi durumların yaşanmaması için alınabilecek en doğru ve sağlıklı önlemin, sık sık camların açılması ve balkon gibi alanlarda daha çok vakit geçirilmesi olduğunu ifade ediyor. İstanbul Levent’te ofis binası ve yaşam merkezi olarak yükselen LeventLIFE Office, kat bahçeleri ile plaza çalışanlarının konfor kadar sağlığına da önem veriyor.

LeventLIFE dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik kriterlerine uygun

Kat bahçeleri, elektrikli araç şarj üniteleri, tasarruflu elektrik ve tercih ettiği geri dönüştürülebilir enerji sistemleriyle LeventLIFE dünyanın en önemli çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği ödülü LEED’in LEED Gold kriterlerine uygunluğuyla dikkat çekiyor. LEED Gold Sertifikası, çevre duyarlılığı, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği en yüksek düzeydeki binalara Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Bina Konseyi tarafından veriliyor.

1.Levent Dereboyu Caddesi’nde yükselen LeventLIFE Office ve LeventLIFE Residence konforu, çevre duyarlılığını, teknolojiyi ve lüksü şehrin merkezinde sunuyor.

LeventLIFE Basın Bülteni - 21.04.2015

Basın Bülteni                                                                                                                                                                           21.04.2015

LeventLIFE ULUSLARARASI GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Bu yıl dokuzuncusunun düzenlendiği Türkiye’nin satış odaklı en önemli fuarlarından Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi dünyadan seçkin heyetleri ve markaları ağırlıyor. Zirve’de BARAY’ın İstanbul Levent’te yükselen LeventLIFE Office ve Residence projesi; önemli yatırımcı, acenteler ve alım heyetleriyle bir araya geliyor

Gayrimenkul sektörünün büyük rol oynadığı ülkeler ve son zamanların dikkat çeken projeleri 25-26 Nisan tarihlerinde İstanbul Hilton Kongre Merkezi’nde 9. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’nde bir araya geliyor. 9. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’nde başta Türkiye olmak üzere Abu Dabi, Dubai, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Umman, Ürdün, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran, Irak, İngiltere, Hollanda ve Almanya gibi dünyanın önemli merkezlerinden seçkin yatırımcılar, acenteler ve alım heyetleri aynı çatı altında buluşuyor.

Zirve’de LeventLIFE yatırımcıyla buluşuyor

Gerçekleşecek Zirve’de BARAY’ın İstanbul’un iş ve yaşam merkezi Levent’te yer alan projesi LeventLIFE yatırımcıyla buluşuyor. LeventLIFE; LeventLIFE Office ve LeventLIFE Residence olarak iki akıllı binadan oluşuyor. Proje, biri ofis diğeri yaşam alanı olmak üzere şehrin merkezinde ev ve iş yaşamını trafik ve zaman kaybı yaşanmayacak şekilde yan yana sunuyor. Şehrin merkezinde oluşuyla ulaşım kolaylığı sunan proje güvenlik, lüks ve ileri teknolojisiyle birlikte ofis binasının katlarında bulunan açık alan/balkon sınıfındaki ‘kat bahçeleri’ konforuyla da öne çıkıyor. LeventLIFE hakkında detaylı bilgi www.leventlife.com internet sitesinde yer alıyor.  

LeventLIFE Basın Bülteni - 10.06.2015

Basın Bülteni                                                                                                                                                                           10.06.2015

LeventLIFE PROJESİNİ ULUSLARARASI MİMAR ROGER KLEIN TASARLIYOR

BARAY’ın ortak girişimi ile hayata geçen LeventLIFE Residence ve LeventLIFE Office’in ana lobileri, sosyal ve ortak alanları dünyaca ünlü mimar Roger Klein imzası taşıyacak.

İstanbul’un en prestijli bölgelerinden Levent’te ofis ve yaşam alanı olmak üzere iki kule olarak yükselen LeventLIFE projesinin iç mekanları titizlikle özel olarak tasarlanıyor. Ana lobiler, sosyal ve ortak alanların tasarımı için uluslararası ödüllü mimar Roger Klein ve B-Design ile anlaşan LeventLIFE, estetik mimarisiyle gerçek lüksü yaşatmaya hazırlanıyor.

New Jersey merkezli ARK-itecture firmasının kurucusu mimar Roger Klein, eğitim, ticaret ve kampüs planlama projelerinde birçok ödüllü tasarıma imza atmıştır. Ödüllü projelerinden bazıları: Haumao Center (Pekin Sabah Postası’nın “Öncü Ofis Binaları Ödülü” ve Asya Pasifik Ticari Emlak Ödülü-Şehircilik Tasarımı), Harlem Park Office Tower (Amerikan Mimarlar Enstitüsü (AIA) New York Eyaleti Tasarım Ödülü), Astana Towers (SARA Tasarım Başarı Ödülü), Moscow Business Center (Amerika Ulusal Tescilli Mimarlar Birliği Tasarım Ödülü)

Ayrıca, yakın zamanda Kohn Pedersen Fox firmasında proje tasarımcısı ve Swanke Hayden Connell Architects ve RMJM firmalarında tasarım müdürlüğü görevlerini yürütmüş olan Roger Klein, Building Design + Construction dergisinin 40 yaşın altındaki en iyi 40 mimara verilen “40 under 40” ödülünü almıştır.

A+ ofis ve rezidans ayrıcalığına sahip LeventLIFE, 58 m2’den 232 m2’ye kadar farklı tercihlere hitap eden 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve Penthouse olmak üzere 144 rezidans ve 107 m2 ile 1000 m2 arasında değişen 64 ofisten oluşuyor.